Esitasime kandidaadid maailma parima katuse konkursile

29. sept. 2015 08:44 in Uudised

AuhinnadEesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liit esitas oma kandidaadid IFD (Maailma katusemeistrite organisatsioon) traditsioonilisele konkursile, mis selgitab välja kahe viimase aasta  maailma parimad viil- ja lamekatuste, aga ka fassaadide hulgast. Eesti on seni olnud edukas ja võitnud peaauhinna metallkatuste kategoorias, kui võitjaks osutus AS Nordeconi ehitatud alumiiniumist kuppellahendus, mis katab AHHAA-Keskust Tartus. Seekord saadame võistlustulle viis metallkatust, viis kivikatust ja ühe fassaadi.

METALLKATUSED

Metallkatustest esindavad Eestit meie enda parim metallkatus möödunud aastas konkursilt, mis asub Rataskaevu tänaval Tallinnas ja mille paigaldas liidu liige OÜ Kindel Katus. Katus on unikaalne, kuna enamik valtspaanidest on loodud käsitööna ja keerukaid sõlmesid katusel juba jagus. Väljakutset lisas ka tööde teostamise aeg külmal ja lumisel aastaajal. Teine kandidaat on OÜ Oma Fassaad teostatud katusetöö, mis muutis luksuslikult veekindlaks Eesti Teaduste Akadeemia hoone Kohtu tänaval, Tallinna vanalinnas. Seal kasutati katusekatteks vaske, töö muutis keerukaks katuse kuju ja suur hulk mitmesugust ornamentikat. Vaske kasutati ka OÜ Menpluss Eesti paigaldatud Vene Õigeusu Katedraali kuplitel, Lasnamäel. Kumerpindade katmine näitab alati plekksepaoskuste kõrgtaset. Arhitektuurselt kõige huvitavam on aga OÜ Valtskatus ja AS Toode meistrite koostöö Eisma Sadamahoone katusel, mida katavad titaantsingist ja terasest valtsplaanid, kuid iga viimane kui vintskapp on erimõõduline ja tulemus meenutab sadamale kohast merelainet. Viimase kandidaadina lisandus Keila-Joa uuendatud lossikatus, paigaldajaks National Heritage Foundation OÜ.

 

.

KIVIKATUSED

Kivikatustest on esindatud samuti 5 tehniliselt nõudlikku tööd, mis on teostatud parimal võimalikul moel ja tulemus on nii silmale kena kui tehniliselt toimiv. Kahe tööga on esindatud Projekt ja Konsultatsioonid OÜ. Esimene neist asub Tallinnas, Kakumäel ja seda hoonet katab Monieri katusekivi. Teine asub samuti Tallinnas, Tina tänaval ja katusekatteks on kasutatud Wienerbergeri Tradi 12 katusekivi. Tallinnas, Rajapere tänaval asub eramu katus, mida katab tootja Walther piibersaba katusekivi, paigaldajaks Wergoland Grupp OÜ.  Viljandimaale, Tõrnurme rajatud külalistemajale paigaldas LKP Grupp OÜ Braasi katusekivid. Viimane kandidaat on Ekslusiivehitus OÜ paigaldatud Jacobi Z10 katusekiviga kaetud Villa Lucca Tabasalus.

FASSAADID

Esmakordselt IFD maailma parima katuse konkursil on Eesti esindatud ka fassaadide kategoorias, kuhu on antud üles AS Toode poolt Tallinnas Hiiul paigaldatud erinevate laiustega käsitööna valminud valtsipaanid. Valminud viie kortermaja seinu katab Saksa tootja Wickederi komposiitmaterjal vasetatud roostevabast terasest.

Konkursi võitjad kuulutatakse välja novembris Saksamaal toimuval IFD gaalaõhtul.

IFD kodulehekülg
Ahhaa-Keskuse kuppellahendusest


Lisa kommentaar

Your email address will not be published.